Inspektorzy kontroli skarbowej rozpoczynają szukanie nielegalnego oprogramowania w firmach

Od dzisiejszego dnia Inspektorzy kontroli skarbowej rozpoczynają sprawdzanie nielegalnego oprogramowania komputerowego w firmach. Takie kontrole są wynikiem nowych uprawnień, według których do zadań urzędów kontroli skarbowej należy wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń przeciwko prawom własności intelektualnej.

Akcja która będzie trwała do końca marca, inspektorzy zwrócą szczególną uwagę na naruszanie praw autorskich, zwłaszcza na posługiwanie się nielegalnymoprogramowaniem w frmach. Kontrole te są elementem działań fiskusa, mającego na celu zwalczanie tzw. szarej strefy.

Resort podsumował już zimowa akcję kontroli kas fiskalnych i wydawania paragonów i wynika z niego, iż od 15 stycznia 2011 do 28 lutego 2011 r. wystawiono 7134 mandaty karne na kwotę 1 606 838 zł.

Akcja ta była przeprowadzana w całej Polsce z naciskeim na górskie tereny, gdzie Polacy spędzali wyjątkowo dużo czasu. Zapowiedziano, iż będzie prtowadzona również letnia akcja ze szczególnych naciskiem na Pomorze.

źródło: http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,9291651,Uwaga__Od_dzis_inspektorzy_sz...